ZA KRÁSAMI ISLANDU

Island / Island

Island je severská ostrovní země, která leží na pomezí Severního Atlantského oceánu a Severního Ledového oceánu. Po Velké Británii je to druhý největší ostrov Evropy. Island se rozprostírá na ploše více než 103 tisíc km2, a patří k němu 30 přilehlých ostrůvků. Žije zde něco přes 320 tisíc obyvatel, což z Islandu činí nejméně zalidněnou zemi v Evropě! Hlavním městem je Reykjavík, kde žijí dvě třetiny všech obyvatel.

Ostrov je dodnes geologicky a vulkanicky aktivní, díky čemuž nabízí tak nádhernou a dramatickou přírodu. Na většině plochy ostrova je typická krajina tundry. Vnitrozemí je všeobecně velmi pusté a jsou pro něj charakteristická lávová pole, hory, písek a ledovce. Právě díky ledovcům se vine napříč ostrovem spousta průzračných potůčků, které ústí do jezer, nebo přímo do oceánu. Velmi typické jsou nesčetné gejzíry a termální prameny, které jsou výsledkem sopečné činnosti.

Island má téměř 5 tisíc km pobřeží, které je zvlněno mnoha fjordy. Zde také žije nejvíc obyvatel.

Počasí na Islandu je velmi proměnlivé a nevyzpytatelné, a je výrazně ovlivňováno teplým Golfským proudem. Ten způsobuje, že zde (i přes polohu těsně u polárního kruhu) panuje mírné klima s vydatnými dešti. Podnebí se liší v jednotlivých částech ostrova. Všeobecně lze říci, že jižní pobřeží je teplejší, vlhčí a větrnější než to severní. Ve vnitrozemí se zvedají vysoké hory, a díky vysoké nadmořské výšce je to tedy nejchladnější oblast ostrova. Během zimy více sněží na severu, než na jihu. Pobřežní oblasti díky teplému golfskému proudu zůstávají i v zimě nezamrzlé. Průměrná teplota v květnu je 4 – 10 °C.
Další zvláštností Islandu je délka denního svitu. V období zimy je téměř nepřetržitě tma. „Nejkratší dny“ jsou v prosinci, kdy je světlo pouze 4 hodiny. Přes léto naopak jakoby slunce nikdy nezapadalo. „Nejdelší dny“ nastávají v červnu, kdy světlo trvá celých 21 hodin. V zimě se často noční obloha při jasném počasí mění v polární záře. V květnu slunce vychází okolo 04:40 a zapadá okolo 22:11.

Zájezd v detailech

Doprava

Letecky

Délka pobytu

6 dní

Strava

All Inclusive

Cena

na vyžádání

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den PŘÍLET NA ISLAND A UVÍTÁNÍ

Přílet na Island a uvítání:

13:45 společný sraz s delegátem Martinem / delegátkou Janou na letišti.
16:45 odlet směr Mnichov
17:40 přílet do Mnichova, a volný čas. Společná večeře.
21:45 odlet z Mnichova na Island.

Přílet do Keflavíku ve 23:55. Zde na nás bude čekat místní průvodce, který nás provede imigračními formalitami, a navede nás do autobusu. Čeká nás cca 45 minutová jízda z letiště do hotelu. Mezitím, co v hotelu čekáme na klíče od pokojů, dostaneme malé občerstvení na uvítanou.

2. den TERMÁLNÍ LÁZNĚ A ČTYŘKOLKY

Termální lázně a čtyřkolky:

Ráno se nasnídáme a poté se společně vydáme do proslulé geotermální oblasti Svartsengi. Zde byl objeven termální pramen o teplotě neuvěřitelných 230 °C, který je velmi bohatý na minerály a soli. Tento pramen je používán k ohřevu přírodních vod, a následně rozváděn do nedalekých vesnic a měst. Jakmile je pramen zchlazen na 100 °C, je puštěn do místního jezera, které tím získává velmi příjemnou teplotu. Voda je zde velmi příjemná na plavání, a díky vysokému obsahu léčivých látek také s příznivými zdravotními účinky. Tomuto jezeru nikdo neřekne jinak než Blue Lagoon, a to kvůli jeho kobaltově modré barvě.

V Blue Lagoon máme půl dne volno, abychom si mohli příjemně odpočinout a zaplavat.

Odpoledne nás čeká fantastická adrenalinová jízda. Každý z nás dostane čtyřkolku, a budeme se prohánět podél lávových polí a malebných údolíček, a skrz typické islandské vesničky.

3. den LEDOVCOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ A LOBSTER SPECIAL DINNER

Ledovcové dobrodružství:

Ráno se nasnídáme a před hotelem na nás bude čekat speciálně upravený terénní vůz Mercedes Sprinter. Tyto vozy mají extra vysoká a široká kola, díky čemuž zvládnou jakýkoliv druh terénu. Vydáme se do nádherného údolí Thorsmörk. Abychom se tam dostali, budeme muset přebrodit pár řek, což náš terénní vůz skvěle zvládne.

Oběd si dáme v malebné chatičce. Po obědě se vydáme k nádherným vodopádům Skogafoss a Seljalandsfoss, kde bude čas na procházku. Odpoledne zastavíme na ledovci Solheimajökull, kde zažijeme úchvatný zážitek – procházku po ledovci (veškeré vybavení bude poskytnuto).

Celý den završíme speciální večeří „Lobster gala dinner“ v místní restauraci, která se nachází v malé vesničce na jižním pobřeží Islandu, s výhledem na přístav. Tato restaurace se specializuje na servírování místních humrů a langust. Jídlo je zde servírováno tradičním islandským způsobem a jí se rukama!

4. den GEJZÍRY, VODOPÁDY A SNĚŽNÉ SKÚTRY

Gejzíry, vodopády a sněžné skútry:

Dnes se po snídani vydáme po slavné turistické cestě zvané „Golden Circle“ (opět ve speciálně upravených terénních vozech). Zavede nás na ta nejznámější místa jižního Islandu – uvidíme dramatické vulkány, gejzíry, ledovce a krásné vodopády. Navštívíme vesničku Hveragerdi, kde pěstují zeleninu a tropické ovoce ve speciálních sklenících vytápěných geotermálními prameny. Navštívíme také Kerid – kráter zatopený jezerem.

Okolo oběda dorazíme k oblasti Gejzírů, kde spatříme nejznámější gejzír – Strokkur, který každých 5-7 minut vrhá horký proud vody do výšky přes 15 metrů! Pokračovat budeme k vodopádu Gullfoss, který je mnohými označován jako nejkrásnější vodopád na Islandu. Odpoledne navštívíme Národní park Thingvellir, kde se nachází nejstarší parlament na světě!
Dnešní den završíme vzrušující jízdou na sněžných skútrech.

5. den POZOROVÁNÍ VELRYB A ZÁŽITEK UVNITŘ SOPKY

Pozorování velryb a zážitek uvnitř kráteru sopky:

Po snídani se vydáme do zátoky Faxafloi na jihozápadě ostrova, kde vyplujeme za pozorováním velryb. Můžeme spatřit obrovské keporkaky, které váží až 25-30 tun, plejtváky (cca 7-10 tun), nebo také sviňuchy a delfíny. Naobědváme se v restauraci nedaleko přístavu (speciální restaurace s výhledem na přístav, laděná do námořnického stylu).

Odpoledne nás čeká to nejlepší dobrodružství, které lze na Islandu vůbec zažít. Spustíme se totiž do kráteru živé sopky! Kráter sopky Thrihnjukagigur byl objeven teprve před několika lety. Je to prázdná komora, kudy dříve proudilo na povrch sopky žhavé magma! Přímo uvnitř kráteru je postaven speciální výtah, který nás zaveze do hlubin kráteru (200 metrů). Jízda trvá 10 minut a kráter je tak obrovský, že by bez potíží spolkl jakkoliv vysokou budovu světa… Jakmile dorazíme dolů do kráteru, budeme obdivovat miliony barev, které zdobí stěny kráteru, ale také spatříme mnoho vedlejších tunelů, kudy proudila horká láva při posledním výbuchu této sopky (což bylo před 3500 lety).

Večer nás čeká speciální večeře na rozloučenou, v jedné z nejlepších a nejznámějších restaurací na Islandu – Grillmarket. Místní tasting menu (ochutnávkové menu) nabízí to nejlepší z místní kuchyně, a celkem 9 chodů!

Po večeři si ještě chvíli příjemně posedíme, než se vydáme přímo na letiště (odjezd na letiště cca 22:00 hodin)

6. den ODLET

Odlet zpět do ČR:

Hodinu po půlnoci odlétáme zpět do ČR s jedním přestupem v Düsseldorfu.

7. den UBYTOVÁNÍ

UBYTOVÁNÍ:

Během celého pobytu budete ubytovaní ve stejném hotelu, díky čemuž budete mít své pohodlí. Můžete si tak plně užívat zajímavý program nabitý vzrušujícími zážitky a poznáním, a neřešit neustálé balení a vybalování věcí.

Vybrali jsme pro vás hotel Fosshotel, čtyřhvězdičkový hotel ležící v centru Reykjavíku, v docházkové vzdálenosti od hlavní nákupní třídy Laugavegur. Jeho centrální poloha je výhodná pro objevování krás města, a pouhou minutku chůze od hotelu je pobřeží moře.

Hotel má 16 pater a nabízí pokoje s výhledy na město nebo na zátoku moře. Je velmi vhodný pro firemní skupiny, nabízí totiž konferenční a meetingové zázemí. Hotel má vlastní restauraci, a také tzv. Beergarden, kde si můžete vychutnat místní točené pivo. V ceně je zahrnuta denně snídaně.

Služby hotelu: WiFi připojení zdarma, zdarma vstup do hotelové posilovny
Standardní pokoj vybavení: 40“ plazmová televize, telefon, lednička, vysokorychlostní WiFi připojení zdarma, servis na přípravu kávy a čaje, žehlička s žehlicím prknem, fén na vlasy, sejf.

Cena pro jednu osobu včetně DPH: na vyžádání

  • Cena zájezdu zahrnuje:
  • Cena zájezdu nezahrnuje:

Mapa pobytu

Kontaktní formulár

Poptávka je nezávazná. Budeme se těšit na vaše dotazy.